Online Fatura Ödeme Kolaylığı

fatura ödeElektriğin hayatımıza girdiğinden beri , elektrik hayatımızda dayanılmaz bir yere sahip olmuştur . Hanemizde elektrikle çalışan bütün araç ve gereçlerin çalışmadığını düşünürsek , dünya bir anda durduğunu anlarsınız . İşte elektriğin ehemmiyeti hakikaten çok fazladır .

Elektriğin ne civarı harcandığının ehemmiyeti mi yoksa harcanan elektriğin tüketimi mı ? Hanede yaşadığımız müddetçe ailece elektriği harcarız . Harcanan elektrik bazen gereken bazen lüzumsuz hallerde tüketme yapılır . Gerçi bir aile de harcanan elektrik bellidir . Yalnızca bir hafta veya 2 hafta ya fırın açılmıştır , veya daha çok bir 2 kere çamaşır makinesi daha çok çalışılmıştır .

Ay sonu geldiğinde postamıza atılan elektrik faturası bu ay kullandığım elektriğin bana yansıyan fiyata eşdeğer mi diye düşünen çok birey tanırız . Komşular – ya; ” bu ay bana daha çok elektrik gelmiş ” demesi normaldir . Gerçi kullandığı elektriği bilmesi gerekiyor . Hiç duydunuz mu bana bu ay az gelmiş elektrik faturası diyen . Valla ben hiç duymadım .

Postamıza atılan elektrik faturasının ödeme bugünü geldiğinde çoğunlukla ne türlü ödetiriz ? Türk Milleti çoğunlukla sıra bekleyip , zaman geçsin , hem bir oradan yabancı işlerimi halledip , oradan elektrik fatura ödeme , oradan haneye giderim düşüncesi vardır . Biz bu alışkanlıklarımızdan ne zaman vazgeçeriz ? Mühim olan zaman geçsin , elektrik faturamı ödeyim değil , elektrik faturasını çabuk ve çabuk , emin bir şekilde ödenmesidir .

Sizde vodafone fatura ödeme için , çoğunlukla evin en yaşlısına , çoğunlukla emeklilere veriliyor , veya işi olmayana bu misyonu de veriyorlar . Hiç elektrik faturasını geçirdiğimiz oluyor mu peki? Her hanede bir elektrik faturasının gününü geçirenler olmuştur . Bu ödemeyi nereye ödemiştiniz . Çoğunlukla belediyenin açtığı tahsilat yerleri , veya bir takım bankalar , veya elektriği satan şirketin tahsilat yerinde ödeme yapıldığını biliyor muydunuz? Elektrik faturası ödemesi gününü geçirenler bir telaşla yatırmaya giderler . Sonrada bu faturanın gününü ne sebeple geçirdim diye söyleşirler .

Elektrik faturası veya yabancı bir fatura öde olsun veya olmasın mühim olan faturayı bugünü geçmeden , emin ve çabuk elden ödemek en huzurlu işlemdir . Kesinlikle bu konularda temkinli olunması gerekiyor . Esasen profesyonel bir insanda böyle bir ödeme yapar .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir