Kadınlar neden yalnız

Kadınlar neden yalnız

YÜKSEK BEKLENTİLER
Çoğu kadın, başladığı ilişkiye, karşısındaki kişi beklentilerini karşılamıyor diye kısa sürede son verebiliyor. Ve yine kaçınılmaz son: Yalnızlık! Erkekler kahraman rolüne bayılır, sizi korumaya da. Ancak hatırlatalım. Erkeklerin bu duygularını tatmin etmek için onlardan yardım istemenin de bir sınırı var. Her adımda, her dakika sizin için bir şey yapmasını istiyorsanız, olay kahramanlıktan çıkıp enayiliğe dönüşür. Ona kendini bir kahraman gibi, önemli ve vazgeçilmez hissettirmek yerine, hayatınızı kolaylaştıran bir hizmetçi muamelesi yaparsanız, kaderiniz terk edilmek olur.

ARMUDUN SAPI, ÜZÜMÜN ÇÖPÜ DERKEN
Seçiminizi dikkatli yapmak tabii ki son derece önemli ama eğer potansiyel bir sevgiliyi sırf demode ayakkabı giydiği için defterden silerseniz, yalnızlıktan kurtulamazsınız. Kriterlerinizi bir kez daha gözden geçirmeye ne dersiniz? En fazla ona yeni bir ayakkabı hediye edersiniz, olur biter. Karakter açısından da mükemmeli yakalayamayacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bütün iyi huyların tek bedende toplanması doğaya aykırı zaten. Yapmanız gereken dikkatli bir tartma işlemi. Hangi tarafları daha ağır basıyor, ona bakmak.

EVDE KALMIŞ KIZ SENDROMU
Bu sendroma yakalananlarda “Yalnızım, bir erkek istiyorum, nasıl olursa olsun” tavırları hissedilir. “Bunu buldum, asla kaçırmamalıyım” hali vardır. Bu çaresizlik durumu erkekler tarafından oldukça itici bulunur, söyleyelim. Çünkü bu sendroma yakalananların en belirgin özellikleri ısrarcılık, erkeğin üzerine aşırı düşme ve her konuda onunla aynı fikirde olma halidir. Özellikle bu son maddeye dikkat! Hiçbir erkek bir sohbeti monoloğa dönüştüren, fikirlerini kayıtsız şartsız kabul eden bir süs bebeğiyle birlikte olmaktan zevk almaz. Bunun yerine kişilik sahibi olup kendi fikirlerinizi dürüstçe ortaya koymak size puan kazandırır. Fakat, düşüncelerinizi ifade ederken dozunu kaçırmamaya özen gösterin. Kimse ısrarcı, inatçı dahası fanatik kadınlardan hoşlanmaz.

ANNEM ANNEM,CANIM ANNEM!
İlişkilerinize ailenizi karıştırmayın. Aile, hepimiz için önemlidir. Fakat ilişkiyi yaşayanın siz olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bir adamın ana kuzusu olması kadar bir kadının da ailesi tarafından yönlendirilmesi iticidir. Ailenizin, erkek arkadaşınızla ilgili görüşünü elbette alın ama ilişkinizi başkalarının yönetmesine izin vermeyin. “Ama annem böyle düşünüyor” cümlesinin bir adamı sizden ne kadar uzaklaştıracağını hayal dahi edemezsiniz.

BAY YANLIŞ
Kendinize belli mesleklerden veya çevrelerden erkekleri seçme konusunda bir şart koyduysanız yalnız kalmaktan kurtulamayacaksınız. Hem şu “Benim erkek tipim…”le başlayan cümleleri de tez zamanda bırakmanız gerekiyor. Kafanızda bir portre varsa, ona tıpatıp uygun birini bulmak için epey şanslı olmanız gerek. İyisi mi, bir an önce önyargılarınızdan kurtulun. Yoksa çok bahar geçecek mutluluk için.

PARDON, AYNI TABURDA MIYDIK?
Sevgilisiyle zaman zaman arkadaş gibi olmayı, sırlarını paylaşmayı isteyen erkeklerin aradığı sevgilinin kadınsı olmayı becerebilen tipler olduğunu unutmayın. Erkekler, kahve muhabbeti yaptığı, asker arkadaşı gibi davranan kadınlarla görüşmek istemezler. Beğendiğiniz erkeğe dostça davranmalısınız evet, ama bir erkek kadar dostça yaklaşmaktan söz etmiyoruz. Eğer ikinci şıkkı seçerseniz, o erkek kadınlar hakkında size danışacak ama asla sizi yanındaki kadın konumunda görmeyecektir. Dememiz o ki, işin romantik yanını gözden kaçırmayın. Flörtöz olun, erkeğin sadece kötü günlerinde yaslanacağı bir omuz olmayın.

EGOM BENİM HER ŞEYİM
Demeyin! Evet ideal bir kadın gibi görünebilirsiniz. İyi bir işiniz, geliriniz, görenin aklını başından alan bir güzelliğiniz olabilir. Eğlenceli, sosyal bir kadın da olabilirsiniz. Ancak, tüm bunlar egonuzu kontrol edebildiğiniz sürece avantaj olacaktır. Bu niteliklerinize naif, samimi, mütevazi gibi sıfatları eklemezseniz bir adamın hayatından çıkmanız an meselesidir. Hiçbir erkek kibirli, dünya benim etrafımda dönüyor havasındaki kadına tahammül edemez. Dahası ataerkil düzenin beylerine ego sökmez. Kısacası ilişkide dominant görünmeyin, olun ama öyle görünmeyin.

YÜZLEŞİN: KİMSE MÜKEMMEL DEĞİLDİR
Mükemmel olmak için sıkıcı bir insana dönüşmeyin. Kurallara, yasaklara takılmayın. İnsanın, hatalar yapan bir canlı olduğunu kabul edin ve rahat olun. Her şeyin en mükemmeli olma çabanız, sizi olduğu kadar sevgilinizi de yoracaktır. Mükemmelik için ördüğünüz duvarları yıkın ve hatalar yapmaktan korkmayın. Hatalar yapmak için kendine şans tanımayan birini hiç kimse samimi bulmaz. Öncelikle kendinize dürüst olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir